O NAS

Książkoholizm tworzą dwie osoby, przyjaciele których wiele łączy, w szczególności zaś wspólne zainteresowanie – ogólnie pojęta literatura. Nasze gusta różnią się dość mocno, co czasem prowadzi do sporów, równocześnie powoduje to jednak, że opinie uzupełniają się, a przekrój literatury prezentowanej na stronie jest znacznie zwiększony. Prowadzimy tego bloga z pasji, ale przede wszystkim robimy to dla naszych Czytelników. Chcemy dzielić się czymś, co naszym zdaniem może wprowadzić jakąś wartość do życia innych. Mamy nadzieję, że przynajmniej częściowo udaje nam się do Was, kochani Czytelnicy, dotrzeć. Każdy z nas ma inny styl, upodobania i pomysły. Poznajcie nas:

Marta

Czytelniczka, która bez zajrzenia do książki nie przeżyje dnia, ani nawet godziny. Miłośniczka fantastyki, a w szczególności elfów, dla równowagi niechętnie sięgająca po kosmiczne historie. Pochłaniająca po kilka książek na raz, chętnie dzieląca się swoimi przemyśleniami po ich przeczytaniu. Szybciej od czytania robi tylko jedno – kupuje nowe pozycje. Jest nieuleczalnie chora na książkoholizm, do czego publicznie się przyznaje. Zmusza ją to do ciągłego reorganizowania swojej biblioteczki, mozolnie próbuje bowiem upchnąć swoje nowe nabytki na regałach.

Kacper

Krytyczny i wybredny (ze skłonnościami do marudzenia) czytelnik, którego najbardziej pociąga literatura piękna, wobec której bywa czasem bezkrytyczny. W każdej czytanej powieści chorobliwie analizujący relację pomiędzy formą a treścią. Nałogowo kupujący nowe książki pomimo posiadania stosów pozycji dojrzewających w kolejce „do przeczytania”. Wiecznie niezadowolony ze swoich recenzji, które najchętniej zaraz po publikacji wyrzuciłby ze strony i redagował przez najbliższe kilkanaście lat. Zwolennik e-booków z których często rezygnuje na rzecz ładnych wydań dzieł, na które i tak nie ma już miejsca w pokoju.

 

%d blogerów lubi to: