Powód by oddychać – KONKURS

20 Wrz

powód by oddychać

KONKURS

Zapraszamy na kolejny dzień świętowania drugich urodzin Książkoholizmu! Dzisiaj do zdobycia trzy egzemplarze powieści „Powód by oddychać” autorstwa Rebecci Donovan. Książka swoją premierę na rynku ma dopiero za 4 dni. Jest to totalna świeżynka, a Książkoholizm jest jej patronem medialnym. Wczorajszy konkurs z e-bookami był dopiero wstępem do celebrowania urodzin. Dzisiaj już świętujemy na całego, można wygrać książki papierowe. Mamy nadzieję zobaczyć przez kolejne dni dziesiątki, a nawet setki zgłoszeń do konkursów! Organizatorem konkursu jest blog Książkoholizm, natomiast sponsorem nagrody Wydawnictwo Feeria Young.

Aby wygrać jedną z trzech książek należy wykonać dwa bardzo proste zadania:

1. W komentarzu pod tym wpisem napisać odpowiedź na pytanie konkursowe, które brzmi – Jaki cytat i z jakiej książki Twoim zdaniem najbardziej odzwierciedla tytuł książki „Powód by oddychać”? (Cytat ma odnosić się do osoby lub rzeczy, która powoduje, że chcesz oddychać!)

2. W tym samym komentarzu zostawić również swój adres e-mail.

Czas do końca dnia 25.09.2014

Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie opinii niezależnego jury, w składzie ja + Kacper. Od subiektywnej decyzji jury nie będzie można się odwołać. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać adres korespondencyjny na terenie Polski. Każdy uczestnik może wziąć udział w konkursie tylko jeden raz. Zwycięzców ogłosimy w terminie do 5 dni roboczych od dnia zakończeniu konkursu.

Jeżeli posiadacie własnego bloga to będzie nam bardzo miło jeśli udostępnicie na swojej stronie banner konkursowy. Zachęcam również do polubienia fanpage’u naszego bloga na facebooku : ).

Życzymy powodzenia!

Marta.

O KSIĄŻCE:

„Powód by oddychać” autorstwa Rebecki Donovan dotyka bardzo ważnego problemu jakim jest przemoc w rodzinie oraz związanych z nią emocjach, lękach a także jej skutkach w późniejszym dorosłym życiu. To także historia o nadziei, która nie gaśnie i dodaje sił by walczyć o marzenia.

Gdy Emma wraca do miejsca, które nazywa domem, bo nie ma żadnego innego, o którym mogłaby tak myśleć, nigdy nie wie, co ją tam spotka. Tylko wyzwiska? A może bolesne uderzenia? Ile kolejnych ran i siniaków będzie musiała skrywać pod długimi rękawami? Dlatego Emma nie ma przyjaciół i robi wszystko, by mieć jak najlepsze wyniki w nauce – marzy o dniu, w którym będzie mogła wyrwać się z tego piekła. Tylko jedna osoba zna jej tajemnicę. Ale jest jeszcze ktoś, kto bardzo pragnie się do niej zbliżyć. Emma jednak za wszelką cenę chce tego uniknąć, chociaż to rozrywa jej serce na kawałeczki. Poruszająca historia o próbie normalnego życia za wszelką cenę… i o miłości, która daje pozwala w końcu zaczerpnąć powietrza.

Bestseller Amazona. Bestseller USA Today. Ponad 2300 komentarzy dla 1. Tomu na Amazonie. 4000 opinii na Goodreads, wysokie oceny czytelników. Prawa sprzedane do 8 krajów. Ponad 200 000 egzemplarzy tomów 1 i 2 sprzedanych w USA!

Reklamy

Komentarze 53 to “Powód by oddychać – KONKURS”

 1. Niepoprawna marzycielka Wrzesień 20, 2014 @ 8:32 am #

  Wczoraj wieczorem idąc z psem na spacer spojrzałam w górę na gwiazdy i na myśl przyszedł mi ten cytat:

  „Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców,
  księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził:
  czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,
  i czym – syn człowieczy, że się nim zajmujesz?” Ps 8, 4n (Psalm 8, wersety 4 i następny oczywiście z Biblii).
  To dzięki Bogu żyję, On sprawia, że oddycham i chcę oddychać.

  agaba@wp.pl

 2. Aleksandra Wrzesień 20, 2014 @ 12:53 pm #

  „Dla tych, których kochamy, potrafimy być najokrutniejsi” – Veronica Rossi „Przez burze ognia ” .Piękny cytat o pięknej prawdzie, o powodzie by oddychać i żyć ,nawet jeśli to życie nie jest takie jakie byśmy chcieli by było.

  aleksandra,wad@wp.pl

  Pozdrawiam Cię serdecznie.

 3. Little Decoy Wrzesień 20, 2014 @ 2:49 pm #

  Raczej spasuję, ale życzę wszystkim powodzenia 😉
  Pozdrawiam!

 4. Alex Moriarty Wrzesień 20, 2014 @ 3:12 pm #

  „Mam dość ciągłego oglądania się za siebie, sprawdzania, czy nikt nie słucha, uważania na to, co się mówi, myśli robi. Nie mogę… nie mogę już oddychać, nie mogę spać, nie mogę się nawet p o r u s z a ć.” Delirium Lauren Oliver

  alexblog@interia.pl

 5. Monika W. Wrzesień 20, 2014 @ 4:01 pm #

  Z tytułem oraz opisem książki kojarzy mi się tylko jeden cytat:

  „Wmawiam sobie, że to był tylko zły sen, i oddycham. Oddycham po to, żeby się upewnić, że jeszcze żyję, ponieważ to wcale nie wygląda na życie.” Autorstwa Colleen Hoover – „Hopeless”

  Pozdrawiam 🙂
  wr.monika@gmail.com

 6. Elżbieta Szaranek Wrzesień 20, 2014 @ 4:13 pm #

  „W miarę jak czytał, zakochiwałam się w nim tak, jakbym zapadała w sen: najpierw powoli, a potem nagle i całkowicie.” – Gwiazd Naszych Wina/John Green
  Bo dla drugiego człowieka warto żyć, warto oddychać…
  elzbietaszaranek@interia.pl

 7. PaniKa Wrzesień 20, 2014 @ 7:49 pm #

  „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.” – Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”

  Może i nie jestem oryginalna wybierając cytat z „Małego Księcia” ale uważam że ten idealnie pasuje do tytułu konkursowej książki :).

 8. Speranza Wrzesień 21, 2014 @ 7:07 am #

  „Wyobrażać sobie życie bez niej to jakby wyobrażać sobie życie, którego się nie przeżyło.” – Holly-Jane Rahlens – „Nieskończoność”

  Moim zdaniem cytat idealnie odzwierciedla tytuł książki ponieważ często w życiu naszym najważniejszym powodem by oddychać jest osoba, którą darzymy największym uczuciem i nie zawsze jest to nasza druga połówka, a czasem mama, dziecko czy najlepszy przyjaciel.

  madzia.u13@wp.pl

 9. rjanka Wrzesień 21, 2014 @ 9:04 am #

  „Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki.”
  Krystyna Siesicka – Zapałka na zakręcie
  Może to dość nietypowy cytat, lecz właśnie to jest powód, by oddychać. To, że z kimś jesteśmy, jest kolizją różnych przypadków, które nas spotykają każdego dnia 🙂
  riana@wp.pl

 10. Panna Migotka Wrzesień 21, 2014 @ 10:01 am #

  ,,Życie jest jak oddech. Mamy ograniczoną pulę uderzeń serca. Niepotrzebnie marnujemy je na wahanie, strach czy złość. Zawsze będą tacy, którzy chcą nas ciągnąć, kusić, przekonywać, że wiedzą, co dla nas lepsze. A trzeba po prostu iść naprzód, znaleźć dla siebie powietrze. Takie, którym chcemy oddychać.”
  ,,Pochłaniacz” – Katarzyna Bonda
  Oddychać możemy chcieć dla drugiej osoby. Może to być członek rodziny, najlepszy przyjaciel albo druga połowa… A jeśli jest się typem samotnika, który woli książki i wieczory w pojedynkę, poznając wyimaginowane postacie, mające barwne i ciekawe życie?
  Wtedy powodem by oddychać są jego skryte marzenia. Nikt o nich nie wie, a dana osoba tak mocno się ich uczepia, że póki się nie spełnią, wie że musi zaczerpnąć kolejny haust powietrza i trwać dalej. Bez względu na niepowodzenia, potknięcia, sromotne porażki.
  Marzenia to coś, dlaczego warto żyć jak najmocniej, by mieć o czym potem opowiadać wnukom, czego dokonaliśmy i jak bardzo jesteśmy z tego dumni. O tym co nas przez wiele lat utrzymywało na powierzchni i sprawiało, że nasz świat stawał się piękniejszy, o tym co otulało nas niczym miękki kokon. A po każdym spełnionym marzeniu, zawsze pojawi się kolejne… 😉

 11. Joanna Stoczko Wrzesień 21, 2014 @ 12:54 pm #

  „A czy mówiłem Ci już, że oddychanie ma sens tylko wtedy, kiedy jesteś obok?”- „Ostatnia spowiedź” (tom I)

  No właśnie, to miłość jest początkiem i końcem. Jest też odwagą i wiarą w lepsze jutro. Gdy dostajesz od życia po tyłku, daje siłę, aby stanąć twarzą w twarz z problemami i powiedzieć: „Bijesz się jak ciota”.

  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

 12. Martyna Wrzesień 21, 2014 @ 5:09 pm #

  „Świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń” John Green „Gwiazd naszych wina”. Biorąc do rozważań ten cytat miałam na myśli to, że jeśli świat sam nie spełni naszych marzeń musimy oddychać byśmy sami je spełnili, bo jaki inny jest sens życia jak nie dążenie do zrealizowania nawet tych najskrytszych marzeń? 🙂 Dopiero kiedy spełnią sie nasze marzenia, po ciężkiej pracy by je spełnić poczujemy dume i satysfakcje i to jest właśnie najważniejsze i najfajniejsze, możliwość walki o marzenia, a żeby mieć tą możliwość musimy ODDYCHAĆ! 🙂

 13. Aga Wrzesień 21, 2014 @ 6:49 pm #

  „Wszystko to było bardzo miłe: nic tak nie uszczęśliwia człowieka jak poczucie, że się jest kochanym przez bliskich i że obecnością swoją sprawia się im przyjemność.” – „Dziwne losy Jane Eyre” Charlotte Brontë
  Warto oddychać dla osób, które kochamy. Banalne, ale bardzo prawdziwe 🙂
  mail: perhonen94@gmail.com

  • sativeya Wrzesień 22, 2014 @ 1:31 pm #

   „Wszystkie jesteśmy przepełnione tęsknotą za dzikością. Nauczono nas wstydzić się swoich pragnień. Zapuszczamy długie włosy, by zasłonić nimi swoje uczucia. Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy.” – Clarissa Pinkola Estés „Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach”

 14. Nekocia Wrzesień 22, 2014 @ 1:32 pm #

  1. „Czytanie książki jest, przynajmniej dla mnie, jak podróż po świecie drugiego człowieka. Jeżeli książka jest dobra, czytelnik czuje się w niej jak u siebie, a jednocześnie intryguje go, co mu się tam przydarzy, co znajdzie za następnym zakrętem.”
  Jonathan Carroll Kraina Chichów
  2. dominikamagdalena@gmail.com

 15. Sia Wrzesień 22, 2014 @ 1:57 pm #

  „To wszystko opowiedziałam ci pierwszego dnia, kiedy spytałeś, dlaczego nie mogę swobodnie oddychać. Nie wiedziałam wtedy, że twoje pytanie było podstępem. Nie chodziło ci o genezę mojej choroby. Chciałeś wiedzieć coś znacznie ważniejszego; chciałeś wiedzieć, w jaki sposób urodził się mój upór, moja miłość, mój ból. ”

  „(…) i każdy oddech
  który na mrozie krzepnie
  przypomina że jesteś
  (…)”

  Oba cytaty autorstwa Haliny Poświatowskiej

  e-mail: mysia186@interia.pl

 16. maja842 Wrzesień 22, 2014 @ 2:10 pm #

  „…najlepsze w życiu może być nie to, co się zdobywa, ale to, co przychodzi samo.”
  Jodi Picoult – „Bez mojej zgody”
  maja842@o2.pl

 17. Dorota Nadzieja Wrzesień 22, 2014 @ 2:31 pm #

  ” – Weź dziesięć płytkich oddechów. Przyjmij je. Poczuj je. Pokochaj je.” K.A. Tucker „Dziesięć płytkich oddechów”
  Takie jest właśnie życie, nie zawsze przynosi nam to czego chcemy, czasami wydaje nam się bardzo szare a czasami kolorowe i nie zależnie od tych barw należy je przyjąć, poczuć i pokochać. Każdy z nas powinien cieszyć się życiem i doceniać to co ma, ponieważ drugi raz nam to się nie zdarzy, drugi raz nie otrzymamy „powodu by oddychać”.

 18. Paulina Wrzesień 22, 2014 @ 2:50 pm #

  „jeśli się uśmie­chniesz, mogę od­dychać; jeśli się ro­ześmiejesz, mam dość po­kar­mu, aby przet­rwać następne kil­ka dni.”
  Jonathan Carroll, „Dziecko na niebie”

  paulla03.14@o2.pl

 19. gonia89 Wrzesień 22, 2014 @ 5:09 pm #

  „Wiem, że w pewnym sensie każdy krok, jaki zrobiłem, od chwili gdy nauczyłem się chodzić, był krokiem do Ciebie” Nicolas Sparks „Jesienna miłość”

  malgorzata.lukaszewska89@wp.pl

 20. Nana Wrzesień 22, 2014 @ 7:34 pm #

  `Im dłużej na Ciebie czekałam, tym bardziej mi Ciebie brakowało` – Éric- Emmanuel Schmitt „Małe zbrodnie małżeńskie”

  Pasuje mi idealnie. Prosty, treściwy i idealnie trafiający w sedno. 🙂

  Nana923@vp.pl

 21. Rose Wrzesień 23, 2014 @ 7:19 am #

  Fragment książki Souad „Spalona żywcem” , miała powód by żyć i oddychać, by w końcu odnaleźć swoje dziecko po tragedii jaka ją spotkała. Po zamknięciu ostatniej strony książki, każdy znajduję tysiąc powodów by żyć!

  ” MAMO!
  Tyle lat żyłem sam, bez Ciebie, więc gdy Cię wreszcie ujrzałem, pomimo tego wszystkiego, co się wydarzyło, dało mi to nadzieję na nowe życie. Myślę o Tobie i Twojej odwadze. Dziękuję, że napisałaś dla nas tę książkę. Mnie także doda ona odwagi w życiu.

  KOCHAM CIE MAMO!
  Twój syn Marouan.”

  esorrosester@gmail.com

 22. recenzje ami. Wrzesień 23, 2014 @ 9:19 am #

  „Za każdym razem, kiedy myślę sobie, że świat jest paskudny, że życie nie ma żadnego znaczenia, przypominam sobie, że (…) zawsze mogę spojrzeć w kosmos i się zachwycić, bez względu na to, co się dzieje. A gdy spoglądam w górę, moje problemy robią się takie małe. Nie wiem czemu, ale zawsze czuję się wtedy lepiej.”

  – Matthew Quick „Niezbędnik obserwatorów gwiazd”

  mój e-mail: recenzje.ami@gmail.com

 23. Faith Wrzesień 23, 2014 @ 9:48 am #

  „Otwórz oczy, dziewczynko! Jestem cholernym księciem i rozkazuję ci! Nie wolno ci odejść!” – Abigail Anne Gibbs „Mroczna bohaterka. Kolacja z wampirem”

 24. Aleksandra Wrzesień 23, 2014 @ 10:14 am #

  „Czasami kogoś lubi się zbyt mocno Prosiaczku. I to się nazywa Miłość”
  Alan Alexander Milne „Kubuś Puchatek
  Bo jeden z najważniejszych powodów, by oddychać to prawdziwa miłość…

  ola19937@onet.eu

 25. Justyna Wrzesień 23, 2014 @ 2:53 pm #

  „Bycie razem to nie miesiąc miodowy. To rzeczywistość, ty i ja z krwi i kości. Chcę rano budzić się koło ciebie, chcę wieczorem jeść z tobą kolację. Chcę opowiadać ci o swoich codziennych, przyziemnych sprawach i słuchać o twoich. Chcę się z tobą śmiać i zasypiać, trzymając cię w ramionach.”
  Nicholas Sparks ,,Dla Ciebie wszystko”
  justyna,cieslak94@gmail.com

 26. Daphne Wrzesień 23, 2014 @ 3:32 pm #

  „Dziewczynka nagle objęła jej palec maleńką, idealną dłonią. Szaroniebieskie oczy długo pozostały w niej utkwione. Minutę. Dwie. Może dłużej. Wystarczająco długo, by w sercu CeeCee coś pękło”
  Diane Chamberlain „Sekretne życie CeeCee Wilkes
  katkaem@interia.pl

 27. MegaAlicja Wrzesień 23, 2014 @ 7:34 pm #

  „Pamiętasz
  jak to było
  kiedy
  się
  całowaliśmy?
  Naręcza
  i
  naręcza
  światła
  rzucane
  prosto
  w nas.
  Lina
  spadająca
  z
  nieba.
  Jakim
  cudem
  słowo
  miłość
  słowo
  życie
  w
  ogóle
  mieści
  się
  w
  ustach?”
  W oryginalnym zapisie, wprost z książki Jandy Nelson „Niebo jest wszędzie”. 😀
  alicja.wenzel@gmail.com

 28. laurka Wrzesień 24, 2014 @ 9:10 am #

  Myślę ,że ten cytat z książki „Mały Książę” , doskonele oddaje powód by mieć dla kogo oddychać… 🙂

  „Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. I ty mnie nie potrzebujesz. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie.
  – Zaczynam rozumieć – powiedział Mały Książę. – Jest jedna róża… zdaje mi się, że ona mnie oswoiła… […] ”

  mazur.laura@gmail.com

 29. Marta Wrzesień 24, 2014 @ 7:10 pm #

  „Naszym największym strachem nie jest to, że jesteśmy słabi. Nasz największy strach stanowi siła, której nie można przyjść z odsieczą. To nasze światło, a nie nasza mroczność nas przeraża. Uważając się za nic nie wartego nie działasz na korzyść świata”.

  Uważam że cytat z filmu – ‚Trener’ idealnie pasuje do tej książki, utożsamia się z opisem, który jasno daje nam do zrozumienia iż główna bohaterka poszukuje swojej życiowej drogi, chcę skończyć szkołę z jak najlepszymi wynikami by ‚wyrwać się z tego piekła’. Dziewczyna ewidentnie boi się czegoś, obawia, co jest uznawane w społeczeństwie jako ‚strach’. Bohaterka przeżywa swoje wzloty i upadki, w opisie zawarta jest wzmianka o miłości, która przecież nie zawsze jest idealna, więc można by przyjąć że i z tym nasza postać w książce miałaby pewne problemy.

  email -> marta08@onet.pl

 30. magda Wrzesień 25, 2014 @ 6:39 am #

  he who has a ‚why’ to live, can bear almost any ‚how’
  nietzsche
  doskonale do ksiazki!

 31. Klaudia Skiedrzyńska Wrzesień 25, 2014 @ 11:20 am #

  Zgłaszam się 🙂

  „Życie jest jak oddech. Mamy ograniczoną pulę uderzeń serca. Niepotrzebnie marnujemy je na wahanie, strach czy złość. Zawsze będą tacy, którzy chcą nas ciągnąć, kusić, przekonywać, że wiedzą, co dla nas lepsze. A trzeba po prostu iść naprzód, znaleźć dla siebie powietrze. Takie, którym chcemy oddychać.” K. Bonda „Pochłaniacz”

  klaudiaskiedrzynska@wp.pl
  baner na Fb: https://www.facebook.com/klaudia.skiedrzynskamatusiak

  Pozdrawiam
  Klaudia

 32. Edyta Ch. Wrzesień 25, 2014 @ 3:00 pm #

  (…)wytłumaczył mi, że wszystko jest częścią jakby większej całości, że taki jest porządek rzeczy i każdy musi odnaleźć swoje miejsce w świecie i żyć z nim w zgodzie. Dopiero jak to pojmałem wszystko stało się dla mnie znacznie zrozumialsze.
  „FORREST GUMP” Winston Groom

  Jeśli znajdziemy własne miejsce w świecie, ludzi, z którymi chcemy to życie dzielić i osiągniemy swoje małe szczęście, wówczas nie zabraknie nam powodów do oddychania 🙂

  edyta.cha@wp.pl

 33. Alex x Wrzesień 25, 2014 @ 4:59 pm #

  email : alexxxisqu@gmail.com

  cytat :
  ,,Oddech to pierwsza rzecz, jaką dostajemy po narodzinach i ostatnia, jaką oddajemy przed śmiercią. To tak proste, że wydaje się bez znaczenia. A jednak jest najważniejsze.” ~ Miriam Dubini, Wiatr. Wiadomość do mnie

 34. Ala Kamińska Wrzesień 25, 2014 @ 5:04 pm #

  „Tylu nocy nie przespałem, szukając odpowiednich słów, by powiedzieć ci, jak bardzo cię kocham, jak każdy twój uśmiech, każdy twój oddech, każdy twój najmniejszy ruch nadają sens mojemu życiu.”
  Federico Moccia – Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić
  email : alakaminska86@gmail.com

 35. Claudia Ann Wrzesień 25, 2014 @ 5:08 pm #

  „Przyszłość można jednak zbudować z czegokolwiek, z niczego. Wystarczy jakiś odłamek czy impuls. Wystarczy pragnienie, by iść dalej, powoli: najpierw jedna noga, potem druga. Wiem już, że da się odbudować miasto z ruin.” Lauren Oliver – Pandemonium

  Myślę, że przyszłość może być powodem do oddychania. Wystarczy ją sobie zbudować z czegokolwiek. I już jest po co żyć. Dla przyszłości i osób które się w niej pojawią…

  kmka1296@wp.pl

 36. Asia Wrzesień 25, 2014 @ 5:22 pm #

  „Większość ptaków została stworzona do latania. Chodzenie po ziemi jest dla nich ograniczeniem możliwości latania, a nie na odwrót. (…) Ty natomiast zostałeś stworzony do tego, żeby być kochanym, a więc to nie miłość ciebie ogranicza, tylko jej brak…”

  William P. Young – Chata

  Miłość..najważniejszy powód by oddychać…

 37. Edyta S. Wrzesień 25, 2014 @ 6:50 pm #

  „Zdecydowanie najgorszy moment nadszedł w piątek w nocy. Stan Sary się pogorszył. Oddychała z coraz większym trudem i prawie w ogóle nie poruszała się w inkubatorze.
  Poszedłem do łazienki, zostawiając Laurę samą na oddziale intensywnej terapii wśród tych biednych chorych dzieci, zmuszonych spędzać pierwsze dni i tygodnie życia w małych plastikowych pudełkach. Była to z jednej strony moja głupota. Laura od wielu godzin milczała, a jeszcze dłużej nic nie jadła. Zostawienie jej choćby na sekundę w takim miejscu było błędem, i oddałbym wszystko, by móc cofnąć czas i go naprawić.
  Kiedy wróciłem na oddział, zobaczyłem, jak żona przyciska dłonie do ścianki inkubatora, oddychając szybko.
  Lauro? – odezwałem się, podchodząc. – Kotku? Co ty robisz?
  Obudź się – powiedziała cichym głosem.
  Kochanie, ona cię nie słyszy. – Objąłem ją i spróbowałem odciągnąć, lecz nie drgnęła choćby o centymetr. Jej skóra promieniowała ciepłem, jakby Laura miała gorączkę, na jej dłoniach było widać żyły.
  Obudź się! – powtórzyła Laura, tym razem o wiele głośniej. Za moimi plecami kilkoro dzieci zaniosło się płaczem.
  Lauro, musisz się odsunąć. – Starałem się mówić zdecydowanie, lecz mój głos załamywał się od stresu i zmartwienia. Laura odepchnęła mnie i znowu zaczęła wpatrywać się w Sarę.
  Obudź się, Saro! Natychmiast się obudź! – prawie krzyczała.
  Teraz ja zacząłem krzyczeć.
  Proszę cię, Lauro! Kochanie, uspokój się, ona cię nie słyszy!
  Na miłość boską, Saro, obudź się! – darła się Laura, waląc w inkubator. Sara ani drgnęła.
  Wtedy Laura powiedziała coś, co rozdarło mi serce:
  Kochanie, nie umieraj. Proszę cię, Saro, nie umieraj.
  Chryste, aż trudno to pisać.
  Zostań ze mną, Saro! – Głos Laury opadł do cichego szeptu. Odwróciła się do mnie. – Co teraz zrobimy, Jamie? Co zrobimy?
  Zabrakło mi słów. Wiecie, jak cholernie boli, kiedy brakuje słów, by pocieszyć zrozpaczoną żonę? Osobę, którą kochacie najbardziej na świecie? Jedyne, co mogłem zrobic, to objąć ją w nadziei, że to wystarczy. Wtedy się rozpłakała. Po raz pierwszy, odkąd usłyszeliśmy diagnozę, płakała w moich ramionach. W długich, rwanych i nierównych spazmach dawała upust cierpieniu, które narastało w niej przez ostatnie dni.”

  Mój powód by oddychać to moje dwie córeczki i każdy dzień ich życia. Przeżyliśmy z mężem ciężkie chwile, więc dziś potrafię podwójnie cieszyć się z każdego dnia życia moich dziewczynek i dlatego ten fragment książki jest mi tak drogi.

  mail: 3dytka@vp.pl

 38. Doomisia♥ Wrzesień 25, 2014 @ 7:02 pm #

  mail: dominika.justyna@poczta.onet.pl

  „- Trzymasz życie bardzo krótko.
  – A cóż to ma znaczyć?
  – Boisz się wszystkiego, nad czym nie masz kontroli”

  „Szeptem Becca Fitzpatrick
  Ten cytat pierwszy pojawił się w mojej głowie i już nie chciał wyjść. Jest jednym z moich ulubionych i bez znajomości treści książki, wydaje mi się adekwatny.

 39. Literatka M. Wrzesień 25, 2014 @ 7:25 pm #

  „Życie jest jak oddech. Mamy ograniczoną pulę uderzeń serca. Niepotrzebnie marnujemy je na wahanie, strach czy złość. Zawsze będą tacy, którzy chcą nas ciągnąć, kusić, przekonywać, że wiedzą, co dla nas lepsze. A trzeba po prostu iść naprzód, znaleźć dla siebie powietrze. Takie, którym chcemy oddychać.”
  Katarzyna Bonda „Pochłaniacz”

  Po co oddychać? By żyć! To jest najlepszy powód. A jeśli już masz to szczęście i oddychasz, i żyjesz, to wszystko się jakoś ułoży, i będzie dobrze. Nie zmarnuj tego cennego daru. Wystarczy uwierzyć, bo wiara czyni cuda! Znajdź swoje powietrze. Ale nie takie składające się z azotu i tlenu, tylko takie twoje własne, metaforyczne. Może to być drugi człowiek lub uśmiech. Ważne by dawało ci to motywację do dalszego życia. I powód, by oddychć…

  justyna238@spoko.pl

  • Literatka M. Wrzesień 25, 2014 @ 7:27 pm #

   Wklejam odpowiedź jeszcze raz, bo w tamtej znalazłam błąd.

   „Życie jest jak oddech. Mamy ograniczoną pulę uderzeń serca. Niepotrzebnie marnujemy je na wahanie, strach czy złość. Zawsze będą tacy, którzy chcą nas ciągnąć, kusić, przekonywać, że wiedzą, co dla nas lepsze. A trzeba po prostu iść naprzód, znaleźć dla siebie powietrze. Takie, którym chcemy oddychać.”
   Katarzyna Bonda „Pochłaniacz”

   Po co oddychać? By żyć! To jest najlepszy powód. A jeśli już masz to szczęście i oddychasz, i żyjesz, to wszystko się jakoś ułoży, i będzie dobrze. Nie zmarnuj tego cennego daru. Wystarczy uwierzyć, bo wiara czyni cuda! Znajdź swoje powietrze. Ale nie takie składające się z azotu i tlenu, tylko takie twoje własne, metaforyczne. Może to być drugi człowiek lub uśmiech. Ważne by dawało ci to motywację do dalszego życia. I powód, by oddychać…

   justyna238@spoko.pl

 40. Wiktoria Wrzesień 25, 2014 @ 7:56 pm #

  Co prawda nie z książki, ale odnosi się do jednej z najważniejszych dla mnie rzeczy w życiu. „Oddychaj muzyką!” z utworu „Salut” zespołu Bednarek. Proste, treściwe, niesamowicie dla mnie ważne. Wychodzi z ust mojego ulubionego wokalisty, kogoś, kto zmienił moje życie o 180 stopni. Nie mogłam napisać nic innego 🙂 Muzyka jest dla mnie powodem by oddychać.

 41. MaRasek Wrzesień 25, 2014 @ 8:37 pm #

  „Jesteśmy oto maszynami przetrwania, zaprogramowanymi zawczasu robotami, których zadaniem jest ochranianie samolubnych cząsteczek zwanych genami.” Richard Dawkins – Samolubny gen

  mar_dlu@o2.pl

 42. Monika Ziędalska Wrzesień 25, 2014 @ 9:38 pm #

  „Jedenaście minut” uwielbiam ten cytat: „Gdy spotykamy kogoś i zakochujemy się, myślimy, że cały wszechświat nam sprzyja. Ale jeżeli coś nie pójdzie po naszej myśli, wszystko rozpryskuje się niczym bańka mydlana i znika! Czaple, muzyka w oddali, smak jego ust, jego piękno, które istniało chwilę wcześniej, może rozproszyć się tak szybko?…” to bez wątpienia oznaka miłości, zauroczenie, szczęście, niedowierzanie, nostalgia i tęsknota…to jest to co spotyka nas , gdy na naszej drodze staje TA właśnie osoba. Otaczające góry,morze spowijające ciało w miłosnym uścisku, pobliskie wyspy….piękno bogate w obietnice, zawsze gotowe do sprawiania przyjemności…Książka ta to dzieło sztuki o poruszającym pięknie. Zaprasza nas do „swojego stołu” zapiera dech w piersiach…idealne połączenie gościnności…kolejne stronice sprawiają, że chce się czytać dalej…oczy trudno oderwać….wzruszyć się pięknem obrazu,stracić poczucie czasu….zapomnieć o teraźniejszości….powolnie smakować kolejne wersy. Czytając nabrałam sił do kolejnych działań,zdobywam świat, idę naprzód bez względu na wszystko…..a razem z książką pozbyłam się mojego lęku przed światem. Czasem przebojowa, mimo strachu i przeciwności idzie dalej….i nigdy nie zawraca…jak bohaterka z książki. monika4135@wp.pl

 43. ruczek Wrzesień 25, 2014 @ 9:57 pm #

  W ostatniej chwili, ale zgłaszam się! 🙂

  Oto mój cytat:

  „[…] gdy nasze oczy się spotkały, poczułem, jak coś zaskoczyło, niczym klucz w zamku.”
  ~”I wciąż ją kocham” Nicholasa Sparksa~

  Co prawda cytat z perspektywy męskiej, ale moim zdaniem idealny. Bo miłość jest dla mnie jednym z powodów by oddychać; by być, istnieć, dla kogoś. Czuć, że w życiu jest sens, że ktoś cię potrzebuje, ktoś na tobie polega. I taki właśnie moment miał miejsce, kiedy spojrzałam w oczy mego ukochanego. Od tamtej pory oddycham pełną piersią. 🙂

  pati_sb@o2.pl

 44. Karolina Napierała Wrzesień 25, 2014 @ 9:59 pm #

  „Oto są sprawy najprostsze. I nic ponad Tatrami.”

  Jalu Kurek, Wysoka Gerlachowska,

  bo żyję Tatrami, żyję dla Tatr

  Karolina Napierała carolla43@wp.pl

Trackbacks/Pingbacks

 1. Ucieczka z krainy wiecznego śniegu – KONKURS | książkoholizm - Wrzesień 21, 2014

  […] z nich to konkurs z e-bookami „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca”. Drugi to konkurs z książkami papierowymi, dokładniej chodzi o trzy egzemplarze powieści „Powód by oddychać”, która swoją […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: